خانه > ..پرستاری > روش های کاهش دردهای مفاصل

روش های کاهش دردهای مفاصل

 

روش های کاهش دردهای مفاصل

روش های کاهش دردهای مفاصل

افراد برای شل کردن عضلات و شادابی پوست و اندام‌های خود باید هر هفته ورزش‌هایی مانند شنا را در برنامه خود داشته باشند که یکی از بهترین روش‌های کاهش دردهای مفاصل راه رفتن در درون استخر است.

وسواس زنان در نظافت منازل یکی از شایع‌ترین دلایل آسیب‌دیدگی عضلات بدنی و ستون فقرات آنان محسوب می‌شود و باید در این راستا و برای جلوگیری از عارضه‌های کمردرد و مچ‌ درد زنان خانه‌دار در بین فعالیت‌های منزل به خود استراحت‌های مکرر و متعدد دهند و از فعالیت‌های تکراری نیز پرهیز کنند.

در این راستا باید برای جلوگیری از دردهای عضلانی و استخوانی از منابع غذایی که ویتامین‌ سی و کلسیم دارند استفاده شود که فرآورده‌های لبنیاتی به خصوص شیر یکی از بهترین منابع تغذیه‌ای محسوب می‌شود.

افرادی که داروهای فشارخون برای آنان تجویز شده است باید از چربی و نمک جهت کاهش دردهای مفاصل دوری کنند.
متخصصین بهداشت حرفه‌ای در محیط کار ارگونومی وسایل کار اشتغال افراد را براساس مولف‌های تخصصی مورد بررسی قرار می‌دهند،در این راستا در شرکت‌ها، ارگان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی یک متخصص بهداشت حرفه‌ای باید استخدام کنند تا افراد شاغل در آن محل مربوطه را از نظر ارگونومی محیط کار آموزش دهند.

شناخت نوع نشستن صحیح و زمان‌ بندی ایستادن در محل کار و دیگر فعالیت‌های جسمی و اندامی افراد باید توسط یک متخصص بهداشت حرفه‌ای به افراد آموزش داده شود که این امر مستلزم استخدام این متخصصین در محل‌های اشتغال در تمام سازمان‌ها و نهادهای کشور است تا از بیماری‌های جسمی و حرکتی که بسیار نیز هزینه‌بر پیشگیری شود.

در صورتی که برخی افراد در محل‌های فعالیت خود با عدم متخصصین بهداشت حرفه‌ای مواجه هستند باید در گام نخست به طور مرتب ورزش منظم و ملایم کنند، پیاده‌روی و شنا در طول هفته بسیار در شل کردن عضلات و درمان‌های دردهای عضلانی تاثیرگذار است.

یکی از بهترین روش‌های آب‌درمانی برای کاهش دردهای عضلانی و مفاصل راه رفتن در داخل استخر به صورت مرتب در طول هفته است که بسیار نیز باعث شادابی افراد و کاهش فشار بر روی مفاصل می‌شود.

منبع : تبیان

ارسال شده توسط: شادی مولایی

درباره‌ی شادی مولایی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*